Середа, 18.09.2019, 04:44 Вітаю Вас Гість | RSS Головна | Реєстрація | Вхід
ДНЗ "Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою"
тел. (03550) 2-13-24
Вхід на сайт

Пошук
Категорії розділу
Технології обробки інформації [3]
Засоби комп'ютерних інформаційних систем [7]
Конспект з предмету "Засоби комп'ютерних інформаційних систем" (51 год.)
Основи алгоритмізації та програмування [1]
Основи комп'ютерної графіки та Web-дизайну [6]
ОС та їх обслуговування [1]
ЗАПРОШУЄМО

на курси (на платній основі):

Трактористів-машиністів категорій А1, А2, В1, В3, D1, Е1, G1.

Початок навчання в міру комплектації груп. Термін навчання 2 – 3 місяці.

Адреса коледжу:   47302  м. Збараж, Тернопільської області, вул. Д Галицького, 48.       

Телефон: (03550) 2-13-24,  e-mail: zbar.college@ukr.net

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Конспекти лекцій » Основи комп'ютерної графіки та Web-дизайну

Урок 7.Інтерфейс програми Adobe Photoshop. Головне меню програми

Урок 7

«Інтерфейс програми Adobe Photoshop. Головне меню програми. «

Мета

 • навчальна: актуалізувати раніше отримані знання про середовище програми растрового редактора.
 • розвивальна: розвивати логічне мислення та креативність;
 • виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки та програмного забезпечення.

Тип уроку: Комбінований.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

 • привітання
 • перевірка присутніх
 • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

 • Джерела растрових зображень.

Середовище програми растрових зображень

     III.  Будова вікна програми Photoshop.

Запуск програми:

Пуск / Программы / AdobePhotoshoр

При запуску Photoshop на екрані монітора з’являється головне вікно програми. Розглянемо більш докладніше його структуру. Звичайно головне вікно має вигляд, представлений на мал.1. У верхній частині вікна розташований рядок заголовку, в якому у якому відображається ім’я програми(Adobe Photoshop), а також три стандартні кнопки керування вікном: згортання, розгортання(відновлення) і закриття.

Нижче рядка заголовку розташований рядок головного меню. У цьому рядку знаходяться заголовки падаючих меню: Файл, Редактирование, Изображение, Слой, Фильтр, Выделение, Просмотр, Окно, Справка.

Якщо клацнути мишкою по назві меню, на екрані з’явиться список команд, призначених для виконання різних дій при роботі з Photoshop.

IV. Призначення команд головного меню.

Файлмістить команди керування файлами(Новый, Открыть, Импорт, Експорт).

Меню Редактирование містить команди для редагування і переміщення зображень чи їхніх виділених фрагментів (Вырезать, Копировать, Вставить, Залить, Цветовые установки, Трансформирование).

Меню Изображение містить команди керування виділеними областями, зміни розмірів зображення і виконання корекції кольору (Режим, Установки, Дублировать, Размер Изображение, Размер Холста).

Меню Слой містить команди які використовуються при роботі з слоями (Новый слой, Дублировать слой, Новая заливка слоя, Новая установка слоя).

Команди з меню Фильтр використовуються для обробки зображень за допомогою спеціальних фільтрів.

Меню Выделение містить команди для роботи з виділеними областями (Выделить все, Убрать выделение, Выделить заново, Инвертировать выделение).

Меню Просмотр містить команди, які використовуються для зміни розмірів і вигляду зображення.

Меню Окно містить команди керування вікном (мозаїка, каскад) і команди, які призначені для відображення і приховування палітр. Відображення і приховування палітр виконується за допомогою таких команд: Показать/Скрить – Инструменты, Настройки, Навигатор, Слой, Каналы, Контуры тощо.

В меню Справка перераховані компоненти системи допомоги.

V. Робота з документами.

Створення нового документа.


Для того, щоб створити новий файл можна скористатися декількома способами:

 • Традиційно - меню File пункт New.
 • Комбінація клавіш Control+N.
 • Утримуючи кнопку Ctrl двічі клацаємо на робочому полі вікна.


Увсіх випадках після вказаних вище дій виникне діалогове вікно створення нової картинки.
Умовно вміст вікна розділений на два блоки:

 • Розділ той, що описує розміри і характеристики малюнка
 • Розділ який відповідає за вміст малюнка.
  В першому розділі вказується висота і ширина картинки, роздільна здатність і модель кольору що описує картинку. Розмір нової картинки можна вказати в різних одиницях вимірювання, якщо скористатися випадаючим меню, розташованим праворуч від поля введення розміру. Одиниці вимірювання:
 • Pixels - пікселі
 • Inches - дюйми
 • cm - сантиметри
 • mm - міліметри
 • points - точки
  Цікавим фактом є залежність розміру файлу від розмірів малюнка. Змінюючи цифри в полях Width і Heght можна легко переконатися, що при збільшенні розміру малюнка збільшується і початковий розмір файлу. Існує декілька варіантів опису кольорів в картинці, а на даний момент рекомендую встановлювати режим RGB. Розділ Contents дозволяє встановити колір фону створюваного малюнка.

 • White - колір фону білий;

 • Background color- колір призначений як Background Color буде кольором фону щойно створеної картинки.

 • Transparent - кольору фону не буде, тобто фон буде прозорий. Але створивши нову картинку з прозорим фоном Ви побачите, що вся картинка в якихось чорно-білих шашечках дуже схожих на шахматну доску. Таким чином Photoshop показує Вам, що фон прозорий


 Відкриття документа.

Відкриття документа здійснюється декількома способами:


 • Перший спосіб абсолютно традиційний. Файл відкривається командою Open з меню File.

 • Другий спосіб також не претендує на оригінальність. Відкриття файлу здійснюється комбінацією клавіш Ctrl+O.

 • А цей спосіб оригінальний і зручний. Достатньо просто двічі клацнути лівою кнопкою мишки на робочому полі головного вікна Photoshop.


По-перше в трьох випадках відкриття файлу відбувається за допомогою спеціального діалогового вікна, представленого на малюнку.
Діалогове вікно відкриття файлу в основному містить загальноприйняті піктограми управління, за винятком невеликого малюнка внизу вікна. Малюнок називається мініатюрою і його призначення полягає в демонстрації вмісту файлу. Така мініатюра може знаходиться в самому файлі, як окрема невелика картинка. Не всі файли містять таку мініатюру, оскільки для того, що б вона там була необхідний її спочатку зберегти у файл. Проте, якщо мініатюра і не знаходиться у файлі, то PhotoShop її все одно покаже, згенерувавши її з самої картинки.
Для відкриття файлів існує також і команда Open As зі все того ж меню File. Від команди Open вона відрізняється тим, що вибравши якийсь файл ми вказуємо в якому форматі відкрити цей файл і відкривши потрібний нам файл Photoshop переведе наш файл в потрібний нам формат.
 

Збереження документа.

Після того, як зображення відредаговано, та і в процесі редагування зображення зберігають у файл на диску. Для збереження документа в Photoshop є не одна, а цілих три команди: Save (Зберегти), Save As (Зберегти як) і Save for Web (Зберегти для публікації в Інтернеті). Першу з них зберігає документ під його поточним ім'ям, записуючи нову версію зображення поверх старої. Друга команда, Save As (Зберегти як), призначена для збереження документа у файлі з іншим, відмінним від поточного, ім'ям. При цьому ім'я поточного документа змінюється на нове, і, нарешті, команда Save for Web представляє складний механізм підготовки зображення для розміщення в Інтернеті.В полі Ім'я файлу вводять нове ім'я файлу. За умовчанням пропонується його поточне ім'я. Зверніть увагу, що розширення файлу в полі File Name (Ім'я файлу) не вказано. Воно повністю визначається форматом, вибраним в списку Save As (Зберегти як). За умовчанням пропонується той же формат, що і у файлу поточного документа. Прапорець Також дуже важливої є опція Save аs copy - вона встановлює режим при якому створюється копія документа у файлі з іншим ім'ям. Поточне ім'я документа при цьому не змінюється.

При підготовці зображень для розміщення в Інтернеті має значення регістр символів, використаних в іменах файлів. Деякі операційні системи (у тому числі UNIX, яка використовується більшістю серверів в Інтернеті) розрізняють прописні і рядкові букви в іменах файлів каталогів. Щоб уникнути плутанини з регістром символів, звичайно користуються якимсь одним (як правило, нижнім). За умовчанням Photoshop дає файлам розширення у верхньому регістрі. Прапорець Use Lower Case Extensions (Розширення в нижньому регістрі) примушує його використовувати для розширень (типів файлів) нижній регістр.

Також у вікні збереження є ще ряд додаткових настройок, які дозволяють включати у файл ті або інші структури, зараз розглядати їх не має сенсу - вони стануть зрозумілі у міру навчання.


Закриттядокумента.
Для того, щоб закрити поточний документ необхідно вибрати команду Close з меню File. За цією командою закріплена комбінація клавіш Ctrl+W. Якщо перед закриттям файлу Ви не зберегли всі свої модифікації, то Photoshop сповістить про це і запитає чи упевнені ви в тому що хочете закрити файл без збереження змін. Від Вашої відповіді залежить, що ж відбудеться.

Якщо Ви провели які-небудь модифікації, які не влаштовують Вас, то завжди можна повернутися до версії документа, записаної на диску. Ви звичайно можете закрити поточну версію документа, не зберігаючи Ваші модифікації, і відкрити збережену версію цього ж документа. Але можна і використовувати команду Revert з меню File. Ця команда зробить теж саме, тобто замість поточної версії документа відкриє останню збережену на диск версію. Це не єдиний спосіб відміни неправильних дій - про інші способи Ви прочитаєте трохи далі в цьому ж уроці.

VI.Домашнє е завдання.

 1. Як створюється новий документ
 2. Як зберігається новий документ
 3. .Як видаляється документ

VIІ. Підсумки уроку

 • Що ми вивчили на уроці
 • Що було найцікавішим
 • Що виявилось занадто важким

 

Категорія: Основи комп'ютерної графіки та Web-дизайну | Додав: paster37 (15.11.2016)
Переглядів: 901 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright Андрій Романець © 2019
uCoz